Nadeszły dni prawdy... Egzaminy Gimnazjalne

W dniach 21-23 kwietnia nasi gimnazjaliści zmagali się z przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną testami kompetencji.

W sumie w ciągu 3 dni należało przystąpić do 6 egzaminów (po 2 dziennie). Pierwszego dnia sprawdzano wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych - historii i wosu oraz języka polskiego.

Nauczycieli mocno niepokoi fakt, że uczniowie zgodnie określili te egzaminy jako łatwe (w takich wypadkach z reguły rzeczywiste wyniki znacznie odbiegają od subiektywnych odczuć zdających - cóż... pożyjemy, zobaczymy).

Środa przeznaczona była na przedmioty przyrodnicze i matematykę.

W tym wypadku - jak zwykle - umysłom ścisłym było dość łatwo, ale większości (zwłaszcza tym, którzy przez trzy lata prezentowali postawę z gatunku "pracowity inaczej") było truuuuudno, oj jak trrrrrruuuuudddddnnnnnnoooo....

Ostatni dzień egzaminów - jak zawsze - zarezerwowany był na sprawdzenie kompetencji z języków obcych nowożytnych.

W Rysinach wszyscy uczniowie zadeklarowali chęć zdawania języka angielskiego. Między godziną 9 a 10 starli się z testem na poziomie podstawowym, zaś o 11 zasiedli do rozwiązywania testów na poziomie rozszerzonym. Podobno było umiarkowanie trudno, co może stanowić nie najgorszą wróżbę.

Wyniki będą pod koniec czerwca, wtedy wszystko stanie się jasne.

Z kategorii: 
Rok szkolny: